Faraday Bag - Holdall taška HS1

POPIS A POUŽITIE

 • taška pre rýchlu izoláciu laptopu a iných zariadení bez nutnosti ich vypnutia
 • možnosť preniesť viacero laptopov a iných zariadení naraz
 • ideálny na cestovanie - vzhľadom k veľkosti, možnosť vložiť viacero zariadení
 • chráni laptop a iné zariadenia pred mobilnými sieťami GSM, 3G, LTE
 • zabráni laptopu a iným zariadeniam prístup k navigačným sietiam GPS, Glonass, Galileo
 • zabráni prenosu dát cez Wi-Fi, Bluetooth, NFC
 • zabráni lokalizácii, sledovaniu  a odposluchu
 • spoľahlivo izoluje zariadenia so zabudovanou batériou
 • vyrobené dvojitou sieťovinou vo Veľkej Británii, 3x testované
 • možnosť upraviť podľa požiadaviek zákazníka 

RÝCHLA A SPOĽAHLIVÁ OCHRANA VIACERÝCH ZARIADENÍ

Faraday Bag - Hold all taška odpojí spoľahlivo počítač alebo iné zariadenie od všetkých používaných dátových aj navigačných sietí. Prístroj vložený do tašky tiež rýchlo ukončí spojenie s inými zariadeniami, nemôže prenášať dáta a nepripojí sa k satelitným polohovým systémom.

Na vnútornej strane tašky je dvojitá vrstva tieniacej sieťoviny vyrábaná špeciálnou technológiou vo Veľkej Británii, ktorá dosahuje najspoľahlivejšie výsledky ochrany tienenia všetkých typov vysielania na všetkých frekvenciách.

MOBILNÉ SIETE

Faraday Bag - Holdall taška odpojí notebook alebo akékoľvek iné mobilné zariadenie od všetkých celosvetovo používaných mobilných sietí na frekvenčných pásmach GSM, 3G, LTE. Zabráni prístup k vysokorýchlostnému internetu - k notebooku alebo inému zariadeniu v puzdre sa tak nedá pripojiť a pracovať s jeho dátami. Znemožní takisto zameranie polohy notebooku alebo iného zariadenia v púzdre cez mobilného operátora a zistenie histórie pohybu pomocou triangulácie.

NAVIGAČNÉ SIETE

Notebook alebo iné zariadenie zatvorené v Faraday Bag - Holdall taške sú spoľahlivo skryté pred všetkými dostupnými navigačnými sieťami.  Taška zabráni ich lokalizácii cez celosvetovo používanú sieť GPS, ruskú Glonass, čínsku Beidu a európskym Galileom. Taška je taktiež možné použiť k izolácii akýchkoľvek GPS zariadení (podľa rozmerov)

PRENOS DÁT

Prístroj zabezpečený Faraday Bag - Holdall taškou nie je schopný bezdrôtovo komunikovať. Nie je z neho možné stiahnuť dáta a ani s ním na diaľku manipulovať. Nepripojí sa k Bluetooth rozhraniu ani WiFi. To isté platí pre prenos dát na krátku vzdialenosť pomocou NFC technológie, ktorý je iniciovaný len priblížením dvoch zariadení, ktoré v sebe majú NFC technológiu a automaticky sa synchronizujú.

ZNEMOŽNÍ ODPOČÚVANIE A SLEDOVANIE

Prístroj chránený Faraday Bag - Holdall taškou nie je možné zneužiť na diaľkové odpočúvanie, ak by niekto používal vstavaný mikrofón a kameru na odpočúvanie a sledovanie okolia prístroja. Tienená nepriepustná taška je taktiež rýchlym a spoľahlivým spôsobom, ako sa vyhnúť sledovaniu cez mobilnú alebo satelitnú sieť. V súčasnosti prístroje, ktoré majú zabudované napevno zabudované akumulátory, môžu byť napadnuté v režime, kedy sú vypnuté, ale stále majú funkčnú batériu. Naše tienené nepriepustné púzdro ich rýchlo a spoľahlivo zabezpečí. Naviac, aj v prípade odpojenia Bluetooth modemu, môže byť SIM karta aktívna vzhľadom k pevne zabudovanej batérii. Použitie Faraday Bag - Holdall tašky vyrieši všetko jednoducho - akékoľvek dátové a lokalizačné prenosy sú ukončené po vložení a zavretí tašky.

OCHRANA PRE VIACERO ZARIADENÍ

Faraday Bag - Holdall taška je široké 62cm a vysoké 49cm. Zmestia sa doň veľké notebooky, pracovné stanice, profesionálne fotoaparáty. Môže byť využitá pre uskladnenie prístrojov účastníkov menšieho jednania, prípadne prístrojov pri návšteve vývojového oddelenia firmy. Samozrejmosťou je uskladnenie a prenos viacerých mobilov alebo tabletov

KVALITNÁ TAŠKA PRE JEDNODUCHÝ TRANSPORT

Faraday Bag - Holdall taška je vybavená odopínacím popruhom s nastaviteľnou dĺžkou, aby sa dala pohodlne nosiť ako cestovná taška. Bezpečné uzavretie chránenej elektroniky je zaistené suchým čiastočne dvojitým zipsom. Faradayovu klietku v taške tvorí viacvrstvová vodivá sieťovina, chránená odolným nylonom s úpravou proti roztrhnutiu. Vonkajší obal z polyuretanu s plastovým priezorom pre kontrolu chýbajúceho signálu je prispôsobivý a trvanlivý. Medzi vnútornou a vonkajšou vrstvou je mäkká vložka, ktorá ochráni notebook pred menšími nárazmi. Taška je vybavená putkom pre jednoduché nosenie. Naše púzdra sa vyrábajú priamo vo Veľkej Británii a spĺňajú kvalitatívnu normu ISO 9001-2008.  

JEDNODUCHÁ OCHRANA PRE SÚKROMNÉ OSOBY, POLÍCIU A PRÁCU S DÔKAZMI

Faraday Bag - taška na laptop zabráni napadnutiu vloženého zariadenia cez dátovú sieť. Nájde tak využitie v bezpečnostných zložkách. Pri zabavených prístrojoch znemožní manipuláciu s prístrojmi na diaľku - ochráni pred stratou dát a ochráni prístroje ako dôkazy pre budúce vyšetrovanie. Prístroj nie je potrebné vypínať, postačí ho vložiť do púzdra počas doby prepravy. Odpadnú tak aj problémy s prípadnými heslami, ktoré nie sú známe.

MOBILNÁ FARADAYOVA KLIETKA

Faraday Bag - taška na laptop využíva princíp Faradayovej klietky. Kovová sieťovina v taške pritiahne elektrický náboj, ktorý sa rozloží na vnútornom povrchu tohoto vodiča a nedostane sa tak dovnútra. Tým pádom nemá vplyv na predmety vo vnútri. Do tašky sa nedostanú rádiové vlny, elektrické ani elektromagnetické pole. Prístroje vložené a uzatvorené v taške sú skryté a nedosiahnuteľné pre okolie.

MOŽNOSTI POUŽITIA

 • Ochráňte notebook alebo iný prístroj pred útokom z vonku - po vložení do Faraday Bag - tašky na laptop stratia všetky zariadenia vo vnútri prístup ku všetkým sietiam - mobilným, dátovým a navigačným. Následne nie je možné notebook alebo iné zariadenie napadnúť, pracovať s ich dátami, odpočúvať alebo lokalizovať.
 • Skryte sa pred vyhľadaním - zavrite laptop do tašky a zabráňte tak zisteniu jeho polohy. Toto je možné napríklad využiť pri presune na schôdzku, ktorej miesto má ostať dôverné.
 • Polícia ochráni dôkazy pre vyšetrovanie - laptop alebo iné zariadenie vložené a uzatvorené v taške nie je možné napadnúť zvonku a zmazať v ňom dáta a ich históriu, teda dôkazy potrebné pre forenzné vyšetrovanie. Odpadnú tiež problémy s neznámymi heslami - prístroj uložený vo vnútri púzdra môže ostať zapnutý.

TECHNICKÉ PARAMETRE

Rozmery
46 x 32 cm

Hmotnosť
580 g

Útlm v dB
70 dB

Obsah balenia
Faraday Bag - taška na laptop
Slovenský manuál